آکادمی داده کاوی دایکه

آکادمی دایکه

آموزش داده کاوی . اینترنشیپ و کارورزی . مشاوره تخصصی

انتقال دانش و تجربه به دوستداران علوم داده، رسالت همیشگی گروه داده کاوی دایکه بوده است. آکادمی دایکه با ارائه دوره های آموزشی متنوع با رویکردهای تحلیل داده، علوم داده و مهندسی داده و همینطور برگزاری دوره های اینترنشیپ و کارورزی، سعی دارد تا علاقه مندان این حوزه را در مسیری حرفه ای و با هدف کسب آمادگی جهت ورود به بازار همراهی کند.

مربیان آکادمی دایکه


 • محمد روزبه

  داده کاوی . حل مساله
  مدیر گروه داده کاوی دایکه


 • پروفسور نخعی زاده

  داده کاوی . اقتصاد
  استاد دانشگاه کارلسروهه آلمان


 • دکتر کیهانی پور

  هوش مصنوعی . یادگیری ماشین
  استاد دانشگاه تهران


 • زهرا ذوالقدر

  آمار . داده کاوی
  مدیر دپارتمان آمار دایکه


 • شبنم فیروز

  داده کاوی . متن کاوی
  پژوهشگر علوم داده


 • حسن عابدی

  مهندس داده . کلان داده
  متخصص زیرساخت داده ای


 • محمد عباسی

  مهندس نرم افزار
  برنامه نویس بک اند


 • علی سعیدی

  هوش تجاری . Tableau
  کارشناس ارشد هوش تجاری 

آخرین مقالات


 • مقالات آموزشی
  تحلیل بازاریابیِ خرده‌فروشی‌ها – بخش اول

  قصد داریم مقالاتِ کاربردیِ جدیدی از مقالات سریالی وبسایت ucananalytics رو، در این بخش استارت بزنیم. در سری اول، وجه های مختلفی از تجزیه و تحلیل بازاریابی و مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) رو ارزیابی می‌کنیم. از مثال خرده فروشی آنلاین که حوزه پرمخاطبی است، برای بیان بهتر جزئیات این نوع تحلیل استفاده خواهیم کرد. 


 • آموزش گام‌به‌گام زبان R (بخش دوم: شروع برنامه‌نویسی)

  در بخش اول مجموعه آموزشی برنامه نویسی R با تاریخچه، ضرورت و نحوه نصب برنامه آشنا شدیم. در این بخش سعی میکنیم از دروازه برنامه نویسی گذر کرده و اولین برنامه خود را محیط R بنویسیم.


 • آموزش گام‌به‌گام زبان R (بخش اول: پیش‌گفتار، نصب و راه‌اندازی)

  زبان برنامه نویسی R بطور وسیع توسط متخصصین آماری استفاده میشود و عملا اولین انتخاب متخصین داده میباشد که توسط اجتماعی فعال و مستعدی از مشارکت کنندگان پشتیبانی میشود. این زبان هم در محیط های دانشگاهی و هم در برنامه های کاربردی تجاری استفاده میشود.


 • داده کاوی چیست؟! تعریف، چرایی و روش اجرا

  داده کاوی چیست؟ چه کاربردهایی دارد و روش اجرای آن چگونه است؟! فلسفه ی داده کاوی این است که آینده بسیار به گذشته شبیه است. داده کاوی به شما کمک می کند تا رفتار کسب و کار خود در گذشته را دقیق بشناسید و بر اساس آن آینده را با تقریب بالایی پیش بینی کنید. داده کاوی فضای حاکم بر کسب و کار شما را شفاف می کند و شما را مجبور می کند واقع بینانه تصمیم بگیرید. 

مسیرهای آموزشی

گروه دایکه خدمات آموزشی خود را با سه رویکرد تخصصی تحلیل داده ، علوم داده و مهندسی داده ارائه می دهد. شاید نتوان مرز شفاف و مشخصی میان اینها تعریف کرد اما در مجموعه دایکه اعتقاد بر این است که هر کدام از این تخصص ها را می توان به عنوان یک مسیر آموزشی جدا درنظر گرفت و برای آن دوره های مهارتی با هدفگذاری مشخصی را تعیین نمود.

جزئیات بیشتر: مسیرهای آموزشی info

دوره های آموزشی

هدف ما در مجموعه دایکه این است که شما علاقه مندان به حوزه علوم داده را با رویکردی مهارت محور و کاربردی برای ورود به بازار کار آماده کنیم. دوره هایی را برگزار میکنیم که معتقدیم جهت ورود به بازار به آن نیاز دارید. مهارتهایی را به شما می آموزیم که حاصل سالها کسب تجربه در پروژه های کوچک و بزرگ است و در فضای آکادمیک قابل دستیابی نیستند.

جزئیات بیشتر: دوره های آموزشی info