تقویم آموزشی

در تقویم آموزشی دایکه، می توانید آخرین اطلاعات مربوط به دوره ها و مسیرهای آموزشی درحال اجرا و همچنین برنامه های قابل ثبت نام را مشاهده کنید. برای دوره های آموزشی سازمانی هم می توانید با بخش آموزش دایکه تماس گرفته و جهت برگزاری دوره ها در محل سازمان خود هماهنگ کنید.

مسیر آموزشی تحلیلگر داده (Data Analyst)  – زمستان ۹۸(جدید)

مخاطب این گروه افرادی هستند که می خواهند نقشی کلیدی در سازمان خود ایفا کنند. وظیفه و نقش اصلی یک تحلیلگر داده کمک به مدیران سازمان برای سرعت بخشیدن و بهینه کردن تصمیم گیری هاست. در واقع کاری که یک تحلیلگر داده باید انجام دهد این است که وضعیت کنونی شرکت را به شکل قابل درک و ملموسی به مدیران نمایش دهد. بهمین خاطر نیاز دارند تا گزارشهای تحلیلی خود را در قالب داشبوردهای مدیریتی و بصورت کاملا ساده و جذاب ولی پربار ارائه دهند.

این مسیر آموزشی در مجموعه دایکه مبتنی بر ۷ کورس مهارتی طرح‌ریزی شده هست که بطور کلی شامل دو بخش ۱- ابزارها و تکنیک های تحلیل و ۲- ابزارها و روشهای ارائه گزارش بصورت داشبورد می باشد. برای آشنایی بیشتر با این مسیر می توانید صفحه اختصاصی مسیر تحلیلگر داده را مطالعه کنید.


 • شروع مسیر: ۱۲ دی ماه  ۱۹ دی‌ماه ۹۸ (شروع مسیر به دلیل تداخل با مسیر قبلی یک هفته جابجا شد)
 • مدت مسیر: ۱۸۸ ساعت (به مدت تقریبی ۷ ماه)
 • روزهای برگزاری: پنج‌شنبه ها (صبح و عصر)
 • هزینه ثبت نام دوره حضوری:  ۵,۶۰۰,۰۰۰ تومان
 • هزینه ثبت نام دوره غیرحضوری:  ۴,۴۰۰,۰۰۰ تومان
 • شرایط پرداخت اقساطی:
  – ۲۰ درصد هنگام ثبت نام و مابقی در ۴ قسط ۲۰ درصدی (۱ اسفند، ۱ اردیبهشت، ۱۵ خرداد، ۱ مرداد)
  – بدون نیاز به اوراق ضمانتی (چک و سفته)
  – بدون احتساب بهره اضافی
 • کد تخفیف به میزان … درصد
  – این کد تخفیف بصورت ۱ بار مصرف بوده و فقط برای یک مرحله پرداخت قابل استفاده می باشد.
  – بدیهی است در صورت انتخاب پرداخت اقساطی، تنها برای پرداخت اول می توان از این کد تخفیف استفاده کرد.  

سوال۱: دوره غیرحضوری دانشمند داده چطور برگزار می شود؟

محتوای ویدئویی: در دوره غیرحضوری، سعی شده است تا تمامی محتوا و متریال آموزشی ارائه شده در دوره حضوری (اعم از صدا و تصویر مدرس، صفحه دسکتاپ مدرس و مباحثی که روی تخته ارائه می شود)، بصورت فیلم تدوین شده و در اختیار متقاضیان قرار گیرد. در واقع به‌ازای هر جلسه حضوری، فیلم ویدئویی تدوین شده آن، از طریق لینک دانلود به شرکت کنندگان مسیر ارائه می گردد.

سرویس منتورینگ: اما ویدئوها فقط بخشی از محتوا هستند. مجموعه دایکه به ازای هر جلسه حضوری که برگزار می شود، یک جلسه ۱ ساعته آنلاین نیز در قالب سرویس منتورینگ برای شما در نظر می گیرد. شما می توانید پس از مشاهده ویدئوی کلاس، هرگونه سوال و ابهام خود را در سرویس منتورینگ با مدرس آن دوره مطرح کرده و بصورت مستقیم با مدرس تعامل داشته باشید.
ضمن اینکه مدرسین هم می توانند در قالب این سرویس، از وضعیت مخاطبین غیرحضوری مطلع شده و تسک ها و تمرینهای ارائه شده را پیگیری کنند.

گروه پشتیبانی تلگرامی: برای هر دوره از مسیرهای درحال اجرا گروه تلگرامی خواهیم داشت که تمام شرکت کنندگان حضوری و غیرحضوری در این گروه عضو خواهند شد. به اشتراک گذاری منابع و اطلاعات مرتبط با محتوای مسیر، طرح سوالات و اشکالات فردی و مباحثه بر روی اونها رو می توانید در این گروه پشتیبان داشته باشید. ضمن اینکه مدرسین دوره ها هم در این گروه هستند و در حد ممکن پاسخگو خواهند بود.

سوال۲: آیا در پایان مسیر به شرکت کنندگان گواهینامه ارائه می شود؟

نمونه گواهینامه مسیر آموزشی علم داده

در طول اجرای مسیر، با ارزیابی هایی که توسط مدرسین از میزان مشارکت افراد در کلاس و اجرای تمرینها و کیفیت پروژه ها صورت می گیرد، برای هر یک از شرکت کنندگان نمره ای لحاظ شده که درصورت کسب حدنصاب، گواهینامه مهارتی صادر و ارائه می گردد.

گواهینامه ارائه شده به زبان انگلیسی بوده و قابلیت استعلام از طریق وبسایت دایکه را دارا می باشد. در تصویر روبرو می توانید یک نمونه از گواهینامه های مسیرهای آموزشی دایکه را مشاهده کنید:

 

تقویم اجرایی مسیر تحلیلگر داده - زمستان 98

دوره های صبح: ساعت ۹-۱۳   |    دوره های عصر: ساعت ۱۴-۱۸

قابل ذکر است که به دلیل بلندمدت بودن مسیرها، احتمال تغییرات جزئی در زمان بندی ذکر شده وجود دارد. 

مسیر آموزشی دانشمند داده (Data Scientist) – پاییز ۹۸

مخاطب این مسیر افرادی می باشند که علاقه زیادی به حل مساله با رویکرد داده محور داشته و حوزه علم داده را به عنوان حیطه تخصصی برای خود در نظر گرفته اند و آینده شغلی خود را متخصص دیتا ساینس می بینند. پیش بینی فرآیندها، تحلیل سری زمانی، متن کاوی، تحلیل احساس و یادگیری عمیق از جمله مسائلی هستند که در این حوزه مطرح می باشند.

یک دانشمند داده فردیست که می تواند با طرح سوالات پیچیده و حل آنها به کمک دانش آماری پیشرفته و به کارگیری الگوریتم های یادگیری ماشین، ارزش فوق العاده ای برای سازمان ایجاد کند.

زمان بندی مسیر آموزشی دانشمند داده پاییز 98

دوره های صبح: ساعت ۹-۱۳   |    دوره های عصر: ساعت ۱۴-۱۸

قابل ذکر است که به دلیل بلندمدت بودن مسیرها، احتمال تغییرات جزئی در زمان بندی ذکر شده وجود دارد. 

مسیر آموزشی تحلیلگر داده (Data Analyst)  – تابستان ۹۸

این مسیر آموزشی از ۲۵ مرداد ۹۸ شروع شده و ثبت نام آن بسته شده است. برنامه زمانی اجرای آن بصورت زیر می باشد:

تقویم اجرایی تحلیلگر داده - تابستان98

دوره های صبح: ساعت ۹-۱۳   |    دوره های عصر: ساعت ۱۴-۱۸

دوره های سازمانی

مجموعه دایکه در طول فعالیت چندین ساله خود، با خیل گسترده ای از شرکت ها و سازمانهای دولتی و خصوصی همکاری آموزشی و مشاوره ای داشته و دوره های آموزشی متنوع و بسیاری را برای پرسنل و مدیران آنها برگزار نموده است. که همین ارتباط گسترده با حوزه های مختلف صنعت و کسب و کار، سبب آشنایی گروه دایکه با انواع صورت مساله های موجود در حوزه های مختلف شده و به بینش تجربی مجموعه افزوده است.

اکنون نیز طبق روال گذشته و با کوله باری از دانش و تجربه در این راه، پذیرای نهادها و شرکتهایی هستیم که به دنبال آموزش علوم داده در بدنه سازمان خود می باشند. درصورت تمایل به برگزاری دوره ها در محل سازمان/شرکت خود می توانید با بخش آموزش دایکه تماس حاصل نموده و یا از طریق ایمیل درخواست خود را ثبت نمایید تا در اولین فرصت پاسخگوی شما باشیم.

دوره های آموزشی

هدف ما در مجموعه دایکه این است که شما علاقه مندان به حوزه علوم داده را با رویکردی مهارت محور و کاربردی برای ورود به بازار کار آماده کنیم. دوره هایی را برگزار میکنیم که معتقدیم جهت ورود به بازار به آن نیاز دارید. مهارتهایی را به شما می آموزیم که حاصل سالها کسب تجربه در پروژه های کوچک و بزرگ است و در فضای آکادمیک قابل دستیابی نیستند.

جزئیات بیشتر: دوره های آموزشی info

آکادمی دایکه

انتقال دانش و تجربه به دوستداران علوم داده، رسالت همیشگی گروه داده کاوی دایکه بوده است. آکادمی دایکه با ارائه دوره های آموزشی متنوع با رویکردهای تحلیل داده، علوم داده و مهندسی داده و همینطور برگزاری دوره های اینترنشیپ و کارورزی، سعی دارد تا علاقه مندان این حوزه را در مسیری حرفه ای و با هدف کسب آمادگی جهت ورود به بازار همراهی کند.

جزئیات بیشتر: آکادمی دایکه info